Majestic  |  SKU: MZMRSP-30
Majestic Mezmer Split 30-inch Gas Log Set for Lumonessen Outdoor Burner MZMRSP-30
Pickup available at Maspeth, NY Showroom
Usually ready in 2-4 days
Free & Flat Rate Shipping
  • Delivery typically takes 5 -7 transit days
Assembly & Installation
WE OFFER INSTALLATION FOR THE PRODUCTS WE SELL BELOW
Call for a free quote 877-692-3765
Warranty
Returns
  • No-Restock Fees
  • 30-Day Return Policy
Description
Lumonessen Outdoor Burner Majestic Mezmer Split 30-inch Gas Log Set MZMRSP-30  Product Details
Majestic Authorized Dealer | Flame Authority - Trusted Dealer
Experience the outdoor lifestyle with the 30" Mezmer Split Log Set. This complete set comes with realistic-looking logs and charcoal embers, perfect for your backyard oasis. The ceramic logs provide a natural-looking finish that is sure to enhance your outdoor space. Enjoy the perfect atmosphere for your outdoor entertainment.
Features:
  • 30-inch Log Set
  • Realistic Appearance
  • Made to fit the Majestic Lumonessen Burners
Manuals:
Specifications:
  • Size 30-Inch
  • Brand:Majestic
  • Gas Type: Natural Gas/Propane
  • Vent Type: Vent-Free
  • Material: Ceramic Fiber
  • Minimum Firebox Dimensions: 33" FW x 22 1/4" BW x 17" H x 13" D